Вінничани вимагають звільнення керівництва екологічної інспекції

За власної ініціативи 4 вересня вінничани вирішили влаштувати мітинг біля Державної екологічної інспекції.

Причина такої поведінки громади – 10 років бездіяльності керівництва Державної екологічної інспекції. Вінничани вийшли на пікет з плакатами у руках: «10 років бездіяльності екології», «Проблема екології — це Дубовий», «Досить знищувати екологію».

Активіст Сергій Сергієнко зазначив: «На жаль, склалась думка, що екологічна інспекція не допомагає, а робить все, щоб навіть у цьому завадити. Однією із нашумілих екологічних проблем стало будівництво полігона-реактора для сміття біля Людавки без проведення екологічної експертизи та без погодження з навколишніми громадами, що є обов’язковим».

Він наголосив, що екологічна інспекція має повноваження допомогти громаді — працівники інспекції повинні приїхати зафіксувати порушення, скласти приписи, штрафні санкції і звернутись до правоохоронців. Тоді вони спільно вже можуть відреагувати на порушення.

Однак, жодних дій інспекцією не було зроблено. Ніякої реакції ні на забруднення Вишенського озера, біля якого вже є гори сміття; ні на  діяльність  Гніванського кар’єру, радіація з якого загрожує життю людей.

Саме Державна екологічна інспекція повинна регулювати вищезгадані питання.  Проте з боку її працівників лише байдужість та бездіяльність. Пікетувальники пообіцяли знову повернутись, якщо протягом тижня керівництво Державної екологічної інспекції не напише заяву на звільнення.

Джерело

Схожі новини