Вінничани так і не отримали обіцяні земельні ділянки у мікрорайоні Сабарів

Декілька років тому до Вінниці було приєднано територію навколишніх сіл, завдяки яким місто збільшилося на 4500га. У межах цих територій до міста приєдналося і поле між мікрорайонами Сабарів та Академічний (247,04 га), де сьогодні розташовані очисні споруди та кладовище. Нижче мова піде саме про цю територію.

Ще у 2017 році ця ділянка стала справжнім місцем масових сутичок. Адже жителі були категорично проти будівництва кладовища. Вони неодноразово виступали з публічними протестами. Однак до їх думки так ніхто і недослухався. За рішенням місцевої влади там все ж збудували кладовище, на яке витратили понад 80 млн. грн.

Щодо території навколо кладовища, то місцева влада планує роздавати землю під житлову забудову, а також створити промислову зону. Хоча раніше чиновники обіцяли облаштувати там автодром, а на початку будівництва поруч були лише дачні ділянки.

З цього приводу у Вінниці відбулися громадські слухання. Дана ділянка є рекреаційною зоною, тоді як для відповідного будівництва вона повинна зоною садибної забудови. Відтак слухання проводилися для так званого узаконення роздачі земель.

На громадських слуханнях були присутні 20 осіб, усі вони підтримали внесення змін до генерального плану території. Адже їх запевнили, що вони все ж отримають землі, які їм обіцяли ще у 2010 році у Бохоницькій сільській раді та у 2015 році у Вінницькій міській раді.

 «Ми з вами вже збирались не один раз. Я вам казав, що відповідно до існуючої містобудівної документації ми вам тут не можемо виділити землю, тому що це буде протизаконно. Тому спочатку треба змінити детальний план території, який передбачатиме на цьому полі надавати землі в індивідуальне використання і вже тоді ви зможете отримати обіцяну вам землю», – запевнив заступник Вінницького міського голови Сергій Матусяк.

Залишається лише сподіватися, що місцева влада нарешті виконає обіцянку і вінничани отримають земельні ділянки.

Джерело

Схожі новини