У Вінниці планують зменшити кількість виборчих округів

Враховуючи нове виборче законодавство, у Вінниці зміниться кількість виборчих округів. Замість 54-х виборчих округів, як було раніше, у Вінниці цього року, скоріш за все, буде створено лише 6. Про це повідомив представник Комітету виборців України на Вінниччині Владислав Теленя.

Як і зазвичай, виборчі округи територіальні виборчі комісії сформують на наступний день після початку виборчого процесу, тобто після 5 вересня. Так, якщо громади з населенням до 10 тисяч, заплановану кількість депутатських мандатів, визначених законом, ділять на 3. У громадах, де більше 10 тисяч виборців, кількість мандатів ділять на 10. У Вінниці відповідно до кількості виборців має бути 54 депутати. Якщо поділити на 10, ціла частина буде 5. Проте згідно з чинним законодавством можна сформувати від 5 до 7 округів.

У кожному з округів можна буде обрати до 9 депутатів.

Вінничанам нагадують, що перш за все на виборах вони голосуватимуть за партію і вписуватимуть у відповідний квадратик номер кандидата від цієї партії. Проте якщо людина проголосує за партію, але не проголосує за конкретного кандидата, ці голоси не втратяться, вони залишаються партії і вже потім ці голоси, якщо їх вистачить на мандат, будуть перепадати тому депутату, який буде першим в основному списку. 

Владислав Теленя переконаний, що дана виборча система не зовсім не зовсім відповідає «системі відкритих списків». На його думку, основна проблема полягає в тому, щоб стати депутатом, потрібно набрати не менше 25% так званої виборчої квоти.  

Джерело

Схожі новини