Спеціалісти обговорили розвиток Вінницької ОТГ у новому складі

29 липня у рамках серій експертних обговорень у рамках розробки проекту Стратегії Вінницької міської ОТГ до 2030 року було проведено чергову онлайн-зустріч.

Зустріч отримала назву –  «Майбутнє сільських територій біля міста. Яке воно?». Тема включала обговорення рекреаційного потенціалу приміських територій, розвиток зеленого туризму, розвиток малого фермерства, ягідництва, садівництва.

Обговорення розпочалося з розпорядження Кабінету Міністрів, у якому йшлося про те, що до Вінницької ОТГ, яка складалась з Вінниці і смт. Десна, мають приєднатись ще 7 громад. 

Враховуючи це, заступник директора департаменту економіки міської ради Максим Мартьянов зазначив, що тема розвитку сільських територій навколо міста буде надзвичайно актуальною в рамках Стратегії до 2030 року, оскільки це є новим викликом для міської ради.

У ході зустрічі експерти з туризму розповіли про розвиток туристичної сфери послуг, рекреаційний потенціал приміських територій. Також спеціалісти обговорили як нівелювати певні обмеження, що стосуються дорожньої і транспортної інфраструктури.

Окрім цього піднімались також теми, яким чином сільські території можуть доповнити потенціал міських територій, диверсифікація зайнятості в сільській місцевості, розвиток сфери послуг. Також обговорювали поширення якості життя і послуг в урбанізованих територіях на сільські, розвиток малого фермерства тощо.

Джерело

Схожі новини