Селяни Вінниччини обурюються через низькі закупівельні ціни на молоко

У зв’язку з тривалим карантином українці відчувають початок кризи на молочному ринку. Населення та ферми, як виробники молока, залишаються без ринків збуту.

Зокрема, на Вінниччині у більшості районів ціна на молоко вже впала на  1 гривню, відтепер вона складає 5,30-5,50. Більше того, закупівельник не може вказати точної дати, коли розрахуються із людьми. Ситуацію прокоментував пан Василь із Тульчинського району. Житель Вінниччини зауважив, що селяни на межі виживання. Адже у багатьох великі господарства, які потрібно годувати, а на корм грошей немає, тому що ніяка продукція не реалізовується. Селяни вже дають свиням і курям замість води сироватку і кисляк. Якщо все піде так і дальше, то вони почнуть просто все згодовувати тваринам або виливати молоко у каналізацію.

Фахівці стверджують, що ціна на молокосировину дійсно впала. Однак запевняють, що ситуація не є критичною, а молочна галузь, у порівнянні із іншими, може розраховувати на мінімальні втрати.

Перш за все, великий вплив мають карантинні обмеження через поширення коронавірусу.  Зараз, коли безробітні громадяни починають вичерпувати свої фінансові запаси, попит на харчові продукти скорочується. Вінничани купують лише товари першої необхідності.

Вінничанам радять брати приклад з інших країн, де самі громадяни підтримують сільське господарство та закликають споживати вітчизняні молочні продукти.

Джерело

Схожі новини