Посилили відповідальність за перешкоджання роботі журналістів

Депутати Верховної ради ухвалили закон про посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів. Згідно із даним рішенням до Кримінального кодексу внесено ряд змін.

Закон передбачає посилення захисту журналістів, їх близьких родичів та членів їх сімей від застосування погроз, насильства або перешкоджання їхній професійній діяльності.

Відповідно до даного рішення змінено розміри штрафів:

  • штрафом у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше штраф складав до 50)  карається незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і його технічних засобів, відмова у доступі до інформації та будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності;
  • штрафом від 1000 до 2000 мінімумів (раніше – до 200 ) карається вплив на журналіста з ціллю перешкоджання професійної діяльності;
  • штрафом від 2 000 до 3 000 мінімумів (раніше – від 200 до 500) караються ті самі дії, якщо вони вчиненні службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб.

Джерело

Схожі новини