Поліція Вінниці незаконно затримала двох журналістів (ВІДЕО)

Журналісти Артем Політковський та Сергій Наконечний, які ведуть сайт «СтопКор», вже давно хотіли зустрітися з Юрієм Педосом, очільником обласної поліції Вінниччини, та обговорити питання щодо його не задекларованого маєтку. Після кількох відмов, їм все ж вдалося домовитися про зустріч з ним 29 квітня у Вінниці.

Вони виявили, що на задекларованій ділянці з приміткою «під садівництво», замість саду/городу, побудовані будинки батька та тестя Юрія Педоса. Хоча будинків у декларації немає.  

Однак столичних журналістів зустрів не Юрій Педос, а 4 бригади його підопічних.  Вони затримали їх та тримали їх у різних відділках поліції з 8:50 до 17:00. Після звільнення чоловіки заявили, що протокол під час затримання не вели, а причини затримання теж не пояснювали.  Більше того їм погрожували, пізніше забрали камеру та флешку з знімками не задекларованого будинку керівника. Техніка дорога, їм сказали, що вони зможуть її забрати за добу. У свою чергу поліцейські говорили, що зі слів очільника поліції Юрія Педоса, у журналістів можуть бути наркотики. Він зазначив, що так йому «сорока на хвості принесла».

Якщо розглядати дії правоохоронці зі сторони закону, то вони є точно протизаконними: громадян заборонено безпідставно затримувати на більше, ніж 2 години, а вилучити камеру та флешку вони могли лише під час досудового розслідування.  Однак наразі прес-служба ГУ Національної поліції у Вінницькій області не дала жодних коментарів щодо даної ситуації. А журналісти зазначили, що це їхній перший досвід безпідставного затримання.

Амфетамін? А чому не кокаїн, героїн? Дивіться, як начальник поліції Вінничини Педос спілкується із журналістами.Знаєте чому він так роздратувався? У нього запитали про незадекларований будинок.

Опубліковано Стоп корупції Вівторок, 28 квітня 2020 р.

Джерело

Схожі новини