Південний Буг джерело доходів комунального підприємства Вінниці

У Вінниці працює близько півсотні комунальних підприємств, з яких більшість вінницьких комунальних підприємств є прибутковими, а це понад 45 підприємств.  

Зокрема, розглянемо детальніше КП Вінницької міської ради “Комбінат комунальних підприємств”, яке займається ритуальними послугами, обслуговуванням міського кладовища та очисткою Південного Бугу. Так, чистий прибуток даного підприємства за 2019 рік  –  35 тисяч гривень. Його очільником є Алік Зубрицький із зарплатою за минулий рік у розмірі 490 тисяч. Таким чином, чистий прибуток підприємства у 14 разів менше зарплати його керівника.  

Переглянувши його біографію, яка опублікована на сайті Вінницької міської ради, Алік Зубріцький раніше обіймав посади в міській раді, транспортній міліції Південно-Західної залізниці та внутрішній безпеці МВС. Керівником даного підприємства працює починаючи з 2012 року.  

Відповідно до  декларації за минулий  рік  відома наступна інформація. Зарплата за 2019 рік – 490 тисяч, заощадження – 900 тисяч гривень. У власності два будинки (120 і 178 кв. м.). Перший перебуває у спільні власності із дочкою, яка у 2017 році була домогосподаркою. Більший будинок був придбаний у 2019 році за чималу суму – 1,5 мільйона гривень.

Дивним фактом є те, що у інформації на сайті Вінницької міськради, яка була опублікована 3 роки тому , Алік Зубріцький вказав свою дружину та двох доньок. Проте, починаючи з 2016 року, він не зазначав їх у своїй декларації.

У лютому цього року Вінницька прокуратура притягнула його  до адміністративної відповідальності   через конфлікт інтересів.  Йдеться про те, що Зубріцький підписав угоди зі своєю донькою на закупівлю постільної білизни, рушників, церковних наборів, туфель, капців  і капелюхів без конкурсів. Загальна сума усіх закупівель досягла 130 тисяч гривень. Проте вінницький суд не побачив у цьому реального конфлікту інтересів.

У 2020 році на початку лютого з метою очищення Південного Бугу біля Кемпи Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив тендер на 5,4 мільйони гривень.

Хоча, варто згадати, лише   2018 рік  , коли мер Вінниці вихвалявся тим, що з бюджету   було виділено 3 мільйони гривень на придбання сучасного земснаряду для очистки річки Південний Буг. Незважаючи на те, що техніку закупили, річка чистішою не стала. Техніка була передана комунальному підприємству Зубріцького.

Навіть тоді, коли  Департамент міської ради оголосив тендер, комунальне підприємство у ньому не брало участі. Компанією-переможцем став “Подільський будівельний інжиніринг”. Бенефіціаром фірми якої є колишній працівник міськради Андрій Варварука його дружина є головною спеціалісткою вінницького ДАБІ.

Таким чином, схема для очистки річки виглядає так. Спочатку Ддепартамент замовляє послуги у фірми “Подільський будівельний інжиніринг”. Тоді дана фірма замовляє роботи у КП “Комбінат комунальних підприємств”. Адже воно, попри наявність усієї техніки, не взяло участь у торгах.

Загалом виходить, що ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” – прокладка, яка отримує кошти за те, що річку  чистить підприємство Вінницької міськради, технікою, купленою за гроші вінничан.

Хоча КП Аліка Зубріцького вже «витратило» на очищення річки 200 тисяч. Передбачити, яку саме суму виділять ще з 5,4 мільйонів на очистку річки – невідомо. Це буде зрозуміло у кінці поточного року.

Аналізуючи усю вищезгадану інформацію, стає цілком зрозуміло, чому чистий прибуток підприємства за минулий рік  лише 35 тисяч гривень.

Джерело

Схожі новини