На Вінниччині збільшать площу Крижопільського сміттєвого полігону

Крижопільська селищна рада оголосила тендер на виготовлення проектної документації на реконструкцію та розширення полігону твердих побутових відходів.

Наразі полігон займає 1,9 га, проте відповідно до плану він зросте ще майже на 2 га.  Вартість документації на його розширення попередньо оцінили в 578 040 гривень.

Як зазначив голова Крижопільської селищної ради Олександр Третяков, полігон було відкрито 13 років тому. Станом на сьогодні, він вже повністю переповнений. А після розширення, за умови організації правильного підходу до утилізації сміття, звалища має вистачити ще надовго.

Значна частина відходів може йти на вторинну переробку. Відтак, чим більше відбиратимуть сміття на полігонах, тим менше там залишатиметься. Однак, очільник сільради наголосив, що для цього необхідно побудувати на полігоні сміттєсортувальну лінію.

Наразі громада не може самостійно профінансувати такий проект. Адже він коштуватиме більше 30 мільйонів гривень, а весь річний бюджет Крижополя становить лише 17 мільйонів. Таким чином, реалізація такого проекту можлива лише за допомоги області та держави.

Джерело

Схожі новини