На Вінниччині у ще одній громаді почали вакцинувати від коронавірусу

Шаргородська мобільна бригада приїхала до Ямпільської громади, де провела вакцинацію для 30 людей, які кожного дня контактують з хворими на COVID-19. Йдеться про медпрацівників лікарні, швидкої допомоги та медичного центру амбулаторії ЗПСМ.

Перед щепленням бажаючі отримати вакцину підписували інформаційну згоду, після чого медики давали їм оцінку стану здоров’я: вимірювали тиск, температуру тіла та сатурацію. Отримавши вакцинацію, громадяни ще близько півгодини проводили під наглядом медиків. Найпоширенішими побічними ефектами може бути слабкість, біль, почервоніння, свербіж, набряк або синяк в місці ін’єкції, погане самопочуття, втома, озноб, головний біль, нудота, біль в суглобах або м’язах.

У інструкції виробника до вакцини Covishield/AstraZeneca вказано, що до її застосування є ряд протипоказань, серед яких підвищена чутливість до діючої речовини, лихоманка при супутніх захворюваннях, порушення згортання крові та ослаблений імунітет. При цьому наразі в Україні жодних серйозних побічних наслідків після уколу даним препаратом не було.

Джерело

Схожі новини