На Вінниччині продовжили розслідувати справу викрадення морських ссавців

Нових подробиць набула скандальна справа дельфінів із хмільницького дельфінарію, яких у 2016 році перевезли до Трускавця. Власник морських ссавців, директор ПП “Доктор дельфін” Борис Когут розповів, що поліція нарешті взялася за розслідування його заяви про викрадення тварин.

Борис Когут мав Дельфінарій у Хмільнику. Проте у 2015 році його договір оренди завершився. Вже тоді його дельфінів попросили з’їхати. Більше того дане приміщення було в аварійному стані. Власник дельфінарію, заручившись підтримкою обласної адміністрації та міської ради Хмільника, почав будувати нове приміщення, однак обіцяних кредитів від влади таки не отримав.

Враховуючи це все, 6 травня 2016 року дельфінів Беті та Лілу посеред ночі вивезли до трускавецького дельфінарію “Оскар”, що у Трускавці. Директор санаторію обґрунтував такий вчинок наступним чином – нібито Борис Когут знущався над тваринами, а приміщення в якому вони знаходились він теж вже не орендує. Тому він прийняв рішення віддати тварин волонтерам. Також Борис Когут раніше писав лист-прохання, в якому зобов’язувався до 1 жовтня 2015 року вивезти дельфінів.

Проте власник дельфінарію наполягає на тому, що Реп’ях викрав його власність і перевіз без його відома. Навіть більше він переконаний, що дельфінів він продав. Дельфіні – дорогі тварини, одна особа вартує біля  2,5 – 3 мільйонів гривень.

Після цього Когут написав до поліції заяву на Реп’яха. Як наслідок було відкрито кримінальну справу за ч.5 ст.185 ККУ (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах). Проте справа стояла на місці протягом 4-х років.

Борис Когут дізнався, що у 2016 році на Львівщину із Запоріжжя завезли двох дельфінів. Він підозрює, що жодних дельфінів із Запоріжжя не завозили, а таким чином оформили його дельфінів. Проте зараз Борис Когут повідомив, що отримав від поліції гарантію: Реп’яху найближчими днями повідомлять про підозру. Але більше за все він просто хоче повернути собі своїх тварин.

Джерело

Схожі новини