На продаж виставили вінницький ювелірний завод

Вінницьке діамантове виробництво дозволено приватизувати. З деталями  повідомлення про приватизацію ювелірного заводу «Кристал», єдиного в Україні по обробці діамантів та випуску продукції з них, можна ознайомитися на сайт Фонду держмайна. Однак ціна об’єкта та початок продажів ще невідомі.  

Завод продається як повноцінне працююче підприємство. Про доцільність та можливі наслідки приватизації розповів експерт та економіст Андрій Гижка.

Згідно його слів, приватизація ДП «Кристал» – це вимушена дія, яку потрібно було зробити вже давно. Адже, незважаючи на унікальність підприємства, завод був на межі банкрутства.  

Причин такої складної ситуації було декілька. Зокрема, те що основна сировина для обробки знаходиться в Російській Федерації на Кольському півострові. Ще з 2000-х років завод постійно відчував проблеми із постачанням сировини. У 2010 році вимушено шукав сировину у інших країнах, зокрема і у країнах Африки. Наступна причини – довгий термін реалізації, виробництву не вистачало обігових коштів.

Одним з варіантів вирішення проблеми могла стати переорієнтація частини виробництва на випуск звичайної ювелірної продукції бездорогоцінного каміння. Однак даний крок потребував чималих коштів від держави для переоснащення підприємства.         

Процес приватизації потрібно було запустити ще 20 років тому. Сьогодні, на думку експерта, є 2 шляхи розвитку подій. Перший – приватизація триватиме роки, другий – підприємство приватизують лише через вигідне  місце розташування.

Джерело

Схожі новини