Медпрацівники Вінниччини не отримали обіцяних доплат

У квітні ще ніхто з медиків Вінниччини не отримав «коронавірусних» доплат, чому? На це питання дали відповідь директор департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович та її заступник Олена Житанська.

Перш за все, Людмила Грабович розповіла, що функція облдержадміністрації полягає лише у перерахунку коштів. Кожен мед заклад, в свою чергу, окремо визначав і затверджував посади, кількість годин, які доплати. До цього департамент охорони здоров’я не має жодного відношення.

Загалом на область виділено 2, 2 мільйони гривень, які будуть розділені по медичних закладах відповідно до кількості уражених пацієнтів. Зокрема у березні на стаціонарному лікуванні більшість пацієнтів перебувало у МКЛ-1. Ще дві опорні лікарні – обласна інфекційна дитяча лікарня та лікарня екстреної медичної – отримали допомоги у розмірі 2,9 мільйони гривень у березені за рахунок коштів обласного бюджету.

Для отримання коштів за роботу з пацієнтами у квітні — має бути спеціальний документ Кабінету Міністрів України. Дані виплати буде проводити НСЗУ, а угоди з ним можуть укласти всі 17 лікарень Вінниччини, котрі працювали з пацієнтами, в яких підтвердили коронавірус. Також чимало медичних працівників переводять на півставки чи тільки дві третини зарплати, причина – не коронавірус, а відсутність планових пацієнтів. Адже до лікарень звертаються тільки люди з гострими станами.

Джерело

Схожі новини