Колишній Вінницький мер пояснив як уникнути загрози стабільному газопостачанню

Планується, що до кінця наступного місяця може запрацювати газовий проект «Північний потік-2», який для України становить чималу загрозу у плані енергетичної безпеки.

Підтримує цю думку і Володимир Гройсман, який зазначив, що Росія використовує «Північний потік-2», як суто енергетичну зброю проти ЄС, України та й загалом проти світової енергетичної безпеки.

Враховуючи таку ситуацію, Володимир Гройсман переконаний, що для збереження стабільного положення українська влада має запропонувати європейським партнерам контракт мінімум на 10 років. Даний контракт повинен обов’язково передбачати дві частини:

«Перша — економічно вигідніші умови транспортування газу українською територією. Це зніме аргумент про економічну вигоду «Північного потоку —2». Друга частина — пропозиція спільного управління ГТС України у вигляді консорціуму», зазначив політик  в ефірі телеканалу «Україна 24».

Також він запропонував план дій на випадок, якщо згаданий газовий проект не вдасться зупинити. Його пропозиція передбачає укладання серйозної без пекової угоди між Україною та партнерами в ЄС та США.

Джерело

Схожі новини