Інвестори забудують територію Центрального парку Вінниці

Цьогоріч у Вінниці активно обговорювали будівництво «Багатофункціонального комплексу за адресою вулиця Магістратська». Готельний комплекс планують облаштувати у Центральному парку міста. Центр «ДІЙ!-Вінниця» виступив проти такого рішення, запропонувавши все ж залишити парк містянам.

Декілька років тому на міжнародному  архітектурному конкурсі  здобув перемогу проект реконструкції Центрального парку Вінниці, у якому пропонували облаштувати парковку та господарський двір парку.

Сьогодні ж у парку хочуть звести готельно-ресторанний комплекс «NEW», який планують забудувати  на території  неподалік парку. Мова йде про ділянку, де поки що знаходяться атракціони.  Дана ділянка не є частиною майбутнього готельно-ресторанного комплексу. Згідно із Генпланом міста за межі парку винесена «луна-паркова» ділянка, де наразі знаходиться  господарський двір з майстернею атракціонів та платна автостоянка.

Ділянку по вул. Хлібна,1 (близько 30,6911 га), яка призначена для будівництва та обслуговування рекреаційних об’єктів, ще у 2015 році мали віддати  у постійне користування за рахунок земель комунальної власності.

Територія парку була визнана парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення ще у 1977 році. Враховуючи закон Про природно-заповідний фонд України, такі природо-охоронні об’єкти повинні охоронятися, а не забудовуватися, як у Вінниці. При цьому Вінницькій ОДА підтвердили, що парк є пам’яткою природо-заповідного фонду.

Поряд з майбутнім готельним комплексом знаходиться приміщення колишнього ресторану «Імперіал». Цьогоріч дане приміщення потрапило  до «Переліку об’єктів інвестування, по яких інвестор визначається шляхом проведення конкурсу». Відповідне рішення прийняли міські депутати  .

Відповідно до переліку додали  нежитлову будівлю (літ. Е) за адресою Хлібна,1  та нежитлові будівлі комплексу літ. Б,В,Г,Д та огорожу за адресою Оводова,1 (Маєток Кумбари). По даній вулиці до переліку об’єктів комунальної власності потрапило близько 10 будинків.

Інвестор може отримати право на користування будівлею танцювальної зали Центрального парку, відома як ресторан «Імперіал» та кафе «Пікова дама», які сьогодні перебувають в занедбаному стані. Поки що  тут  розміщені експонати «Міні-Вінниці», які мали відреставрувати.  

Наразі конкурс на право реалізації інвестпроектів по Хлібній,1 та Оводова,1, не проводився.

Джерело

Схожі новини